BLOGPies Pixel

No i mamy nowy rok 2020 i nowe wyzwania. Dla mnie po części nowość bo po 12 latach pracy „u kogoś”  jestem sam sobie panem swojego czasu. I to jest chyba jedyna różnica, że na nowo trzeba się nauczyć organizować swój dzień i swoją pracę. Bo komu się wydaje, że nic nie trzeba robić „a kaska leci” to jest w dużym błędzie, pracować trzeba zawsze – i „na swoim” ciężej bo na wielu płaszczyznach. Marudzę?  Nie 🙂 Bo jest fajnie, fantastyczne jest to, że samemu ustala się jakość, że można komuś coś lepiej i więcej – bo za to płaci i mu się należy – a nie trzeba słuchać ze muszę jeszcze wykonać tyle i tyle bo się musi zgadzać w raportach… Tak, to jest wspaniałe, że można tworzyć coś nowego od początku tak jak ja chce, na poziomie taki jak uważam, że powinien być. Klienci wracają i polecają dalej, czy może być większa nagroda?

Trudny styczeń…

Tak, styczeń był trudny. Próbowałem reorganizować sobie dzień, tak by połączyć prace z domem itp. Dodatkowo powstało głupie uczucie „urlopowego otępienia” czyli jestem w domu, nie muszę nigdzie chodzić, ale poczucie, że „robota się sama nie zrobi” było :). Dodatkowo mieliśmy domowy szpital bo Madzia z Alą na zmianę były chore, oczywiście włączyły w to też mnie. Bogu dzięki, ominęło to moją Żonę w stanie błogosławionym 🙂 bo zawsze rodzi to pewne niebezpieczeństwo. Badania pierwszego trymestru też trochę dezorganizowały pracę w FoxRed, ale dla takich informacji było warto – jest tak niskie ryzyko chorób genetycznych, że można uznać, że nasze Dzieciątko jest zdrowe – a po tym co w życiu przeszliśmy – nie ma lepszych słów dla uszu rodzica.

Luty i organizacja

Nadszedł luty, mniej zleceń pobocznych, więc można było przysiąść nad pozycjonowaniem i nawiązać współpracę z nowymi Firmami – czyli nowymi osobami. Tego nigdy nie wolno nikomu zapomnieć. Nazwa, logo, adres, budynki to tylko identyfikacja firmy, prawdziwą firmę tworzą ludzie – na każdym stanowisku, bo każde stanowisko jest w jakimś celu. Dlaczego należy o tym pamiętać? Zakładając firmę robi się to z jakiś powodów – różnych – jednym z nich jest np. utrzymanie rodziny, zapewnienie przyszłości dzieciom itp. Dlaczego o tym piszę? Bo biorąc zlecenia na nową stronę internetową, pozycjonowanie, grafiki – cokolwiek – po części biorę odpowiedzialność także za mojego zleceniodawcę, za jego powodzenie, zyski, obroty itp. a co za tym idzie także za ludzi, których zatrudnia i ich rodziny. Dlatego trzeba też o tym pamiętać i tak podchodzić do obowiązków. Myślę, że taka jest droga do sukcesu, nie tylko mojego, ale także moich Klientów – Partnerów w biznesie. 1. lutego minęło 2 lata od założenia firmy – czy żałuje? Nie 🙂 fajnie jest coś tworzyć, wyznaczać jakość, wypełniać swoją misję.

Praca we własnym ogrodzie

Wszystkim myślącym, że własna działalność to tylko mleczko i miodek – to nie. Bardziej przyrównałbym do pracy w ogrodzie. Na początku jest goła ziemia, a ty zielony co masz z tym zrobić. Czytasz, sprawdzasz, kopiesz, grabisz itp. rano zaczynasz, wieczorem padasz na twarz i widzisz tylko zaoraną i zagrabioną ziemie. Siejesz, sadzisz. Coś zaczyna widać, możesz na chwile usiąść i odpocząć, ale zaraz wstać podlać, wypielić itp. Po jakimś czasie powstanie cudowny ogród budzący zachwyt. Czy teraz możesz nic nie robić? Nie 🙂 trzeba skosić trawę, zadbać o kwiaty, podsypać nawozem itp. Też jest dużo pracy, ale wtedy możesz usiąść na dłużej i podziwiać co pięknego stworzyłeś, cieszyć się z każdej nowej rośliny, która wykiełkuje i rozkwitnie pełnią barw. Każdego dnia i tak trzeba wstać, każdego dnia trzeba pracować nad nowymi roślinami i dbać o te już długoletnie. I to jest fajne, gdy widzisz efekty swojej pracy, które zadowalają i budzą zachwyt. Tego wszystkim życzę 🙂

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz