Miłość do grafiki komputerowej...

...zaczęła się od pewnego "rysunku" mojego Taty, zrobionego jeszcze na Atari. Siedział cały dzień nad kartką A4 w kratkę, gdzie liniami był narysowany kanciasty pies, a później przez 3 godziny wpisywał współrzędne każdego pixela , by na 14" ekranie kineskopowego TV mógł się pokazać rysunek tak jak na kartce. Jako dziecko pamiętam, że podszedłem i byłem zafascynowany jakim cudem coś co widzę na kartce, widzę także na monitorze. No i po chwili trzeba było to wszystko wyłączyć i iść spać... Kilkanaście godzin pracy by zobaczyć efekt przez 5 minut, doceniałem pracę i miłość Taty, że Mu się chciało, ale zacząłem się zastanawiać po co tak dużo czasu poświęcać na coś co daje efekt na kilka minut... i tu w 1995 roku przyszedł z pomocą pierwszy zakupiony komputer z "Okienkami", gdzie mogłem "super efekty" zobaczyć za pomocą ruchów myszki i utrwalić go na dysku by się pochwalić rodzince. i tak się to zaczęło...

pies

Im byłem starszy...

... tym bardziej zacząłem rozwijać swoją pasję. Kupowałem i przerabiałem różne kursy: od GIMPa po PhotoShopa, od Blendera po 3DsMaxa, pierwsze animacje we Flashu, pierwsze stronki i reklamy. Następnie ukończyłem dwuletnią szkołę policealną Canva w Poznaniu uzyskując państwowy dyplom technika informatyka - grafika komputerowego (2D i 3D). Bardzo się cieszę, że wykładali tam ludzie, którzy zawodowo pracują w branżach, których nauczali i przekazali nam praktyczną wiedzę. Wiedza teoretyczna, zweryfikowana przez wiedzę praktyczną, wielokrotnie przydała mi się w pracy. Ukończyłem kurs fotograficzny A.20 organizowany przez bydgoskie Technikum Chemiczne im. Łukasiewicza. I nadszedł kolejny etap mojego życia. 1 lutego 2018 otworzyłem własną działalność - opartą na wieloletniej wiedzy i doświadczeniu, ale przede wszystkim na zamiłowaniu do tworzenia.

Czym FoxRed różni się od innych? Od A do Z robię wszystko sam, przez co zbudowane strony internetowe są spójne, wszystkie elementy ze sobą współgrają. Wiem jakiej grafiki chcę użyć przy tekście, po rozmowie z Klientem wiem jakie ma oczekiwania, co chce zaakcentować i na czym Mu zależy. Dodatkowo znając stronę od podstaw łatwiej i lepiej możną ją wypozycjonować i zoptymalizować. Wszelkie projekty graficzne uzgadniam z Klientem, mogę też w razie konieczności wykonać zdjęcia - a co za tym idzie, nie muszę szukać stockowych zdjęć "a może się nada" tylko wykonać zdjęcia takie jakie chce i jakie potrzebuje do projektu. W FoxRed płacisz za to co otrzymujesz i co na Ciebie zarabia, nie utrzymujesz zarządu, floty samochodów, sztabu korporacyjnego itp.

FoxRed-Marcin-Gregorczyk
Rodzina
My

Misja, cel... Po co to wszystko?

Zawsze chciałem założyć firmę przed 30 i 3 miesiące przed deadlinem się udało. 🙂 Pracowałem już w wielu firmach, jako magazynier, kierowca, sprzedawca, fakturzysta... w dużym i w małych firmach oraz korpo. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ważne by wyciągnąć z tego wnioski. Dzięki FoxRed chce stworzyć nową jakość - uczciwą, działającą, nie oszukującą. Po co to robię? Nie tylko dla własnej satysfakcji, bo nie ma nic lepszego w życiu zawodowym niż zadowolony Klient, mówiący że chce dalej współpracować bo widzi tego efekty. A prywatnie? Robię to dla mojej rodziny. Po to by miała godne życie, po to by wychować dzieci na dobrych ludzi, z szacunkiem do innych, do pracy, do samych siebie. Jak każdy facet, mąż i ojciec, chce zapewnić rodzinie stabilne i bezpieczne życie. Dlatego wiem, że w tym co robię muszę nieustannie się rozwijać, być najlepszy by to wszystko ciągnąć ku dobremu. Ale przede wszystkim, zawsze i wszędzie, w każdej sytuacji nie mogę zapominać, że przede wszystkim jestem człowiekiem, a człowiek został stworzony do tego by czynić dobro.

Maseczka
Klocki
4.5/5 - (38 votes)